Werkwijze van de CCR
De Centrale Cliëntenraad (CCR) krijgt adviesvragen en informatie van de raad van bestuur van ASVZ. In de wet staat beschreven waar zij over mee mogen praten en beslissen. De CCR heeft verzwaard en gewoon adviesrecht. Daarnaast mogen ze ook ongevraagd advies geven aan de raad van bestuur.
Verzwaard en gewoon adviesrecht
Wat is het verschil tussen verzwaard en gewoon adviesrecht? Het verzwaard adviesrecht gaat over voeding, veiligheid, gezondheid, hygiëne, geestelijke verzorging, ontspanning, kwaliteit, klachtenregeling van cliënten, instellingsbesluit en regels voor cliënten.
Het gewoon adviesrecht gaat over onderwerpen, zoals veranderingen in de doelstelling of grondslag van ASVZ, begroting en jaarrekening of het stoppen of toelaten van cliënten.
Ondersteuning
Een ambtelijk secretaris en een coach ondersteunen de leden van de CCR. Zij krijgen een kerstpakket, mogen meedoen aan vrijwilligersbijeenkomsten en scholingsbijeenkomsten, hebben eenmaal per jaar een etentje en krijgen een vacatievergoeding voor reis-, print- en aanwezigheidskosten.

Leden van de CCR
- Cees van der Vlist (voorzitter)
- Esther Bijkerk
- Marvin Manse
- Iris Schoel
- MP
- Bert Moerkerken
- Tjeerd van de Koppel
- Raymond Simons (voorzitter Regioraad Midden Holland)
- René Passé (voorzitter Regioraad Rotterdam Rijnmond)
- Petra Kalkman (voorzitter Regioraad Waardeland)
- Cees van de Linde (voorzitter Regioraad Merwebolder)
- Bertine Weeda (ambtelijk secretaris)
- Joris van Schilt (coach cliënten)
Vacature CCR lid
De Centrale Cliëntenraad (CCR) zoekt twee nieuwe leden. In de CCR vergaderen cliënten samen met verwanten. En behandelen zij onderwerpen die voor alle cliënten bij ASVZ belangrijk zijn. Denk aan het voedingsbudget, roken en keuzevrijheid. Dus heb jij zin en tijd om je in te zetten voor cliënten? Meld je dan voor 16 oktober aan via bweeda@asvz.nl of 06 - 53 39 63 13.
Meer weten over de vacature? Lees dan hier de flyer.